Milyonluk vurguna üç yıl hapis

Başkent’in tanınmış işadamlarından birinin oğlu olan Mehmet A. hakkında dört kişiyi 1 milyon TL dolandırdığı gerekçesiyle hakkında üç yıl hapis cezası verildi.

Ankara’nın tanınmış ailelerinden birinin oğlu olan iş adamı Mehmet A.’nın dört kişiyi yaklaşık 1 milyon TL dolandırdığı iddia edildi. Üç yıl hapis cezasına çarptırılan A. hakkında 8 ayrı suçtan yakalama kararı çıkartılırken, mağdurlardan Hüseyin Özol ise “Yakalama kararı var ama elini kolunu sallayarak geziyor ve dolandırmaya devam ediyor” dedi.

400 BİN TL PARAMI ALDI

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde konuyla ilgili görülen davada hakim karşısına çıkan Özol, Ağaçlı’ya 2009 yılında 400 bin TL kaptırdığını savundu. Mağdur olduğunu anlatan Özol, “Mehmet A., ‘Aksaray’da tanıdığım icra müdürü var, icradan satılan otobüsü ve otomobilleri uygun fiyata alacağız’ diyerek 400 bin TL paramı aldı. Aradan yıllar geçmesine rağmen ne paramı verdi, ne de araçları satın aldı, şikayetçiyim” dedi. Diğer üç mağdur da aynı yöntemle dolandırıldıklarını beyan ederek şikayetçi olduklarını söyledi.

8 AYRI YAKALAMA KARARI VAR

Tanınmış bir işadamının oğlu olan A.’nın dolandırıcılık yapabileceğini düşünemediğini söyleyen Özol, “Dolandırıldıktan sonra babasına ulaştım ancak beni azarladı. Oğlunun borçlarını kabul etmediğini söyledi. Bu şahıs hakkında poliste 8 ayrı yakalama kararı var, ancak bir türlü bulunamıyor. Mahkeme aracılığı ile bana ulaşan bazı kişileri yine aynı yöntemle dolandırmış. Biz adaletin yerine getirilmesini bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir